Patronite – czy warto wspierać idee?

Profil blizejlasu.pl w Patronite

Zawsze zastanawiałem się co jest motywacją do wspierania jakiejś idei. No i czy takie wsparcie idei jest w ogóle potrzebne?

Zawsze zastanawiałem się, co jest motywacją, do wspierania jakiejś idei. No i czy takie wsparcie idei jest w ogóle potrzebne?

Wspierać idee można na różne sposoby. Jeśli jakaś idea jest obecna w mediach społecznościowych, można ją polubić, udostępnić, polecić. Można o niej opowiedzieć swoim znajomym. Można również „wyszarpać” z codziennego zabiegania, odrobinę czasu aby ideę skomentować.

Jednak, czasem warto pójść o krok dalej. Jeśli mamy takie możliwości, możemy stać się częścią tej idei i zostać jej Patronką lub Patronem.


Zapraszam Was do zapoznania się z moim profilem na Patronite. Znajdziecie tam dużo więcej informacji o planach Blizejlasu.pl oraz nagrodach dla Patronek i Patronów:

Zostań Patronką/Patronem Blizejlasu.pl


Wszyscy wiemy, że zarabianie pieniędzy nie jest łatwe, a życie z roku na rok jest coraz droższe. Dodatkowo mając dwójkę dzieci, odkryłem że zawsze pojawiają się wydatki, których nie jestem w stanie przewidzieć ;). Słowem w świecie, który ma do zaoferowania wszystko, jest na co wydawać :).

To dlaczego mamy się jeszcze dzielić, ciężko zarobionymi pieniędzmi, zostając Patronkami lub Patronami?

Wspieranie zawsze jest potrzebne 🙂

Dlaczego?

Szukając odpowiedzi na to pytanie, spojrzałem na idee, które sam wspieram. Co miesiąc drobną kwotą wspieram Radio Nowy Świat, oraz Ekwipunek Dźwigany Codziennie Marka Lewandowskiego.

Oba profile są dobrze znane (choć oczywiście Radio Nowy Świat nieporównywalnie bardziej), więc nie będę ich opisywał. Zastanowiłem się jednak, dlaczego je wspieram.

Doszedłem do wniosku, że w pierwszym przypadku chciałem zmienić świat. Idea mediów bez reklam suplementów diety, polityki a za to z rzetelną publicystyką i dobrą muzyką, była dla mnie ideą nie do odparcia :).

W drugim przypadku chodziło o ideę bliską moim własnym przekonaniom. Profil Marka Lewandowskiego, jest skoncentrowany wokół bushcraftu – czyli wokół pomysłu na przebywanie w lesie z jak najmniejszą ingerencją w otoczenie. Poznawania przyrody przez kontakt z nią. Pokazanie „ludziom z miasta”, że tak naprawdę nie potrzeba drogich gadżetów, aby spędzić komfortowo weekend w lesie. A nawet jeśli jesteś gadżeciarzem, to nic w tym złego 🙂 też jesteś w lesie mile widziany.

Bo społeczność bushcrafterów nie dzieli ludzi na tych lepszych i gorszych, tylko na tych którym się chce lub nie chce czegoś robić.

I właśnie ta idea była odwzorowaniem moich własnych przekonań, że właśnie dzięki tolerancji i odrobinie wiedzy, możemy poznać naturę, która nas otacza. Chciałem być częścią tej idei, tej społeczności.

Dzięki tym dwóm profilom, odważyłem się po roku działania mojego podcastu, na uruchomienie własnego profilu na Patronite.


Wesprzyj podcast. Dołącz do fantastycznych Patronek i Patronów, którzy pomagają tworzyć Blizejlasu.pl i zmieniają Świat na lepszy.

Wielkie dzięki za wsparcie! Jesteś bohaterem na moim profilu!

10 zł

MIESIĘCZNIE

 • Twoje nagrody:

Zestaw nasion z najpiękniejszych sosen  z Puszczy Noteckiej do wysiania własnego mini lasu

Dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku  tylko dla Patronów

Dostęp do materiałów w Strefie Patrona (pomoce naukowe do nauki biologii w szkole, scenariusze zajęć w terenie)

Dostęp do specjalnej relaksującej playlisty na Spotify dla rodziców

Wielkie dzięki! Twoje 20 zł jest dla mnie prawdziwym wsparciem!

MIESIĘCZNIE

 • Nagrody z poprzedniego kroku oraz:

Płyta CD z opowiadaniami Blizejlasu.pl z osobistą dedykacją

Przedpremierowy dostęp do materiałów audio w Patronite Audio oraz w Strefie Patrona

Dostęp do  „Zielono w głowie” – rozmowy z ciekawymi gośćmi na temat przyrody, ekologii i wszystkiego dookoła lasu

Wielkie dzięki to zdecydowanie za mało! Blizejlasu.pl Cię kocha!

50 zł

MIESIĘCZNIE

 • Wszystkie nagrody z poprzednich kroków oraz:

Jeśli będziesz w okolicy, zapraszam na spacer edukacyjny w Puszczy Noteckiej

Fantastyczna chusta z motywem leśnym


Dlaczego proszę Was o wsparcie?

Będąc twórcą treści zauważyłem jedno. Ciekawa, rzetelna, zweryfikowana naukowo i dobrze opowiedziana wiedza działa na dzieciaki! Pisanie treści dla dzieci, to jedno z największych zobowiązań. Dlaczego? Ponieważ dzieci nie potrafią zweryfikować informacji, a więc nie potrafią „obronić” się przed bzdurami, których w Internecie jest cała masa.

Dzieci ufają nam a to zobowiązuje.

Odkryłem również, że pisanie dobrych treści, zajmuje sporo czasu. :).

Często, praca nad jednym odcinkiem Blizejlasu.pl, zajmuje aż dwa tygodnie robocze. Najczęściej wygląda to tak:

 • 5 dni na zebranie i weryfikowanie faktów – czasem sam się zaskakuje, że wiedza, którą wydawała mi się podstawową i nie zmienną, zmieniła się nawet o 180 stopni
 • 1-2 dni na napisanie treści i poszukanie uproszczeń, które byłyby zrozumiałe dla młodych, wymagających słuchaczek i słuchaczy
 • 1 dzień na nagranie i obróbkę dźwięku
 • 1 dzień na wrzucenie tego co powstało na różne platformy podcastowe i media społecznościowe

Czas potrzebny na powstanie jednego odcinka mógłby się skrócić, jednak to wszystko trzeba pogodzić jakoś z życiem rodzinnym i pracą zawodową :).

I tutaj pojawiają się Patroni, którzy dzięki udzielanemu wsparciu, pomagają jako. Wspaniałe osoby, które chcą zostać częścią idei w którą razem wierzymy.

W moim profilu na Patronite napisałem, że:

Chciałbym, aby dzieci, które słuchają Blizejlasu.pl, gdy dorosną podejmowały samodzielne decyzje, pełne szacunku dla otaczającej je przyrody, aby był to dla nich naturalny odruch – jak oddychanie.

https://patronite.pl/blizejlasu

Myślę, że ta idea jest bliska wszystkim rodzicom i osobom, które kochają przyrodę.

Co wydarzy się dzięki Waszemu wsparciu?

Czas rozłożyć skrzydła. Dzięki Waszemu wsparciu Blizejlasu.pl uruchomi następujące serie:

 • „Spotkania z piórem i pazurem” opowiadania dla dzieci – 2 odcinki w miesiącu
 • „Blizejlasu.pl w szkole” – opowiadania audio, pomagające nauczyć się w ciekawy sposób, szkolnej podstawy programowej (oraz trochę ją rozszerzyć)
 • „Bądź bliżej lasu!” – scenariusze zajęć edukacyjnych w terenie dla Ciebie i Twoich dzieci
 • „Zielono w głowie” – rozmowy z ciekawymi gośćmi na temat przyrody, ekologii i wszystkiego dookoła
 • Leśna akademia – spotkania w terenie z Blizejlasu.pl 

Jesteście Wspaniali!

To co wydarzyło się w ciągu ostatniego roku, wydarzyło się dzięki Wam! Dzięki! Jesteście WSPANIALI (celowo powtórzone – bo jesteście wspaniali podwójnie a nawet poczwórnie ;))! Szczególnie dziękuję najmłodszym Słuchaczom, za cierpliwość w oczekiwaniu na następny odcinek i zadawanie bardzo ciekawych pytań oraz wysyłanie do mnie ponagleń „kiedy będzie nowy odcinek?” 🙂

Czym jest Patronite?

To zewnętrzna profesjonalna platforma do wspierania niezależnych twórców. Dzięki niej możesz wybrać próg wsparcia, który Cię interesuje, oraz możesz ustawić bezpieczne płatności dla wybranego twórcy.

Wszystko przebiega prosto i łatwo a przede wszystkim bezpiecznie. Możesz równie łatwo zrezygnować lub zmienić próg wsparcia wybranego twórcy.


Zapraszam Was do zapoznania się z moim profilem na Patronite. Znajdziecie tam dużo więcej informacji o planach Blizejlasu.pl oraz nagrodach dla Patronek i Patronów:

Zostań Patronką/Patronem Blizejlasu.pl


Wesprzyjcie podcast Blizejlasu.pl – tak jak możecie. Lajkujcie, udostępniajcie komentujcie a kto ma chęć niech zostanie Patronką lub Patronem podcastu na platformie Patronite 🙂 . Dzięki!

Do zobaczenia w lesie!

5 1 głos
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze