4
Spotkania z piórem i pazurem
Storytelling
Opowiadania dla dzieci w wieku 3-9 lat, przybliżające słuchaczom zjawiska przyrodnicze w bardzo prosty sposób.
Opowiadania „Bliżej lasu” są doskonałym uzupełnieniem wspólnych spacerów po parku lub lesie.
Bliżej Lasu

Poznaj Swoją naturę...

Nie będzie przesadą, jeśli powiem, że tworzyliśmy wspólną rodzinę. Często razem w plenerze spędzaliśmy bardzo wiele czasu. Moje przedszkolaki korzystały z pełnej swobody wśród pól, łąk i różnych zarośli biegając wśród traw…
Przyrodnicze opowieści Włodzimierza Puchalskiego „Moich sześć stepowych tchórzy”

wrzesień 1986 roku

Wszystko przez te opowiadania…

Zdjęcie Daniel MrózWszystko zaczęło się od opowiadania „Moich sześć stepowych tchórzy”. Opowiadania odtwarzanego z taśmy magnetofonowej, razem z Tatą, w niedzielne popołudnie w „dużym” pokoju.

Będąc wtedy 6 letnim brzdącem, słuchając melodyjnego głosu pana Włodzimierza, marzyłem. Marzyłem o byciu „odkrywcą”. Aby tak jak on, poznawać przyrodę i opiekować się nią. Po wielu latach podążania ścieżką przyrody i biznesu, zrealizowałem marzenie z dzieciństwa. Zostałem odkrywcą :).

Codziennie odkrywam i poznaję naturę, zarówno tą która nas otacza jak i tą która jest wewnątrz nas.
Bliżej Lasu – Poznaj Swoją Naturę.

poznajmy się

Czym i dla kogo jest Bliżej Lasu

Bliżej Lasu to miejsce w którym, dowiesz się więcej o naturze, która Cię otacza i która jest w Tobie. Jeśli jesteś ciekawy/a Świata oraz chcesz być odkrywcą – dla siebie i Twojej rodziny, to znajdziesz tutaj skondensowaną wiedzę i doświadczenie kilkunastu lat nauki i praktyki przyrodniej połączonej z biznesem.

Uważaj! Poznawanie swojej natury, może być niebezpieczne.

 

Być może pewnego dnia obudzi się w Tobie chęć podróży dookoła Świata? Być może wybudujesz ekologiczny dom tuż przy lesie? Zaczniesz żyć w zgodzie z swoją naturą? Możliwe również, że staniesz się dla Twoich dzieci przewodnikiem po świecie natury?|

 

Z całą pewnością zrozumiesz jak wiele zależy od Ciebie i Twoich drobnych codzienny działań, aby stawać się lepszym/ą w tym co robisz. Codziennie będziesz ewoluował/a – tak jak natura.

 

Z Bliżej Lasu nie musisz być: ekofanatykiem (jeżdżącym w 40 stopniowym mrozie rowerem, jedzącym jedynie produkty pochodzenia roślinnego). Nie musisz przykuwać się do drzew i zastawiać domu aby wesprzeć kolejną organizację ekologiczną.

 

Być Bliżej Lasu to znaczy mieć „zielone serce”, być ciekawym życia i mieć pokorę i szacunek przed prawami natury oraz codziennie poznawać swoją naturę.

Daniel Mróz – przyrodnik, przedsiębiorca i codzienny odkrywca natury. Opisuje piękno polskiej przyrody prostymi słowami, zdjęciami, filmami i opowieściami. Propagator idei Poznaj Swoją Naturę oraz autor cyklu opowiadań dla najmłodszych: „Spotkania z piórem i pazurem”!

 

Przez ponad 17 lat kształcił swoją wiedzę i doświadczenie na najlepszych uczelniach leśnych w kraju, oraz w pracy w Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych. Współtwórca systemów elektronicznego handlu drewnem w Polsce. Od 11 lat przedsiębiorca prowadzący biznesy związane nie tylko z przyrodą.

 

Zdecydowanie ciekawy życia: chirurg drzew, drwal, ratownik przedmedyczny, creator, przedsiębiorca, grafik, montażysta, operator audio, gawędziarz, retor, negocjator w konfliktach społecznych, survivalowiec. Pracował również jako specjalista ds. reklamy dla Coca-Cola (czyli wykładał towar na półkach w markecie).

 

Szczęśliwy mąż cudownej Żony i tata dwójki niesamowitych dzieci.

 

Wierzy i udowadnia, że „Zawsze i wszędzie możesz wszystko! (Michał Wawrzyniak)”

Jeśli szukasz kontaktu kliknij tutaj. Jeśli szukasz wiedzy Bliżej Lasu przejdź do bloga.

podpis-daniel
Przyrodnik, przedsiębiorca i codzienny odkrywca natury